Павлина Филипова 00:37
« Обратно
Вземи в gLOG
Павлина без конкуренция в Банско
Павлина спечели и преследването на 10 км. в Банско, старт за Европейската купа. Тя бе без конкуренция и направи само една грешка в стрелбата, което й донесе първото място. Берковската биатлонистка финишира с време 30,31 минути, като след нея на 3,23 остана словачката Свикрохова. Павлина се чувства добре и продължава своята подготовка за следващите стартове за Европейската и Световната купа. Като свой приоритет тя приема състезанията за Световната купа. Вече се чувства по-уверена и е готова за нови успехи!

Павлина Филипова спечели преследването на 10 км за Европейската купа по биатлон в Банско
14 декември 2007 - Агенция "Фокус"
Банско. Павлина Филипова триумфира и в преследването на 10 км за жени от Европейската купа по биатлон в Банско, след като вчера спечели спринта. Най-добрата ни биатлонистка направи само в една грешка в четирите си стрелби и финишира със знамето на България в ръка. Тя изпревари с 3.23 мин. словачката Елишка Свикрухова, която направи три грешки. Четвърта, на 6.21 мин остана представителката на Чехия Мирослава Спацова. Така тройката от вчера се запази, а Павлина Филипова спечели с двете си победи общо 3000 евро от наградния фонд на състезанията.
От останалите българки само Асенка Хаджиева се изкачи нагоре – тя завърши шеста с една грешка, но изоставане от над 10 мин. Ива Златешка зае осмото място, а последна – 10-та е Лилия Пандурова – с 13 неточни изстрела.
В момента продължава преследването на 10 км при девойките, където две българки бранят местата си на подуима – Зорница Костадинова и Емилия Йорданова.

15 Декември 07, 00:37